© 2017  Корисні поради - інформаційний портал. При копіюванні матеріалів сайту активне посилання обов'язкове

Несправності акумуляторної батареї


Сульфатация пластин. В результаті систематичного недозаряду, тривалого зберігання незарядженої акумуляторної батареї з електролітом, розряду батареї нижче за допустиму межу, пониження рівня або збільшення щільності електроліту на пластинах утворюється білий наліт з крупних кристалів сірчанокислого свинцю, званий сульфатом. Пластини, що сульфатуються, перестають брати участь в хімічній реакції. Ємкість акумуляторної батареї при цьому зменшується, вона стає непридатною до експлуатації. Ознакою частковою сульфатации пластин є швидке підвищення напруги і температури електроліту, бурхливе газовиділення ("кипіння" електроліту), щільність електроліту при цьому збільшується трохи. При подальшому розряді, особливо при включенні стартера, батарея швидко розряджається із-за малої ємкості.


Прискорений саморазряд акумуляторної батареї при її експлуатації і зберіганні виникає унаслідок освіти в активній масі пластин місцевих струмів. Місцеві струми з'являються при виникненні електрорушійної сили між оксидами активної маси і гратами пластин. Крім того, при тривалому зберіганні акумуляторної батареї щільність електроліту в нижніх шарах стає більше, ніж у верхніх. Це наводить до появи різниці потенціалів і виникнення зрівняльних струмів на поверхні пластин. Нормальний саморазряд справної батареї складає до 10 % за 14 діб.


Полезная информация:
Самостоятельное обслуживание и ремон автомобией ВАЗ, Москвич, Волга, Запорожец. Советы опытных специалистов, рекомендации, видео
Рейтинг@Mail.ru