© 2017  Корисні поради - інформаційний портал. При копіюванні матеріалів сайту активне посилання обов'язкове


Радіоаматорові
Пристрій для очищення голівки магнітофона неважко зробити із старої магнітофонної касети, вставивши в неї замість плівки вузьку смужку м'якої тканини. Пропрацювавши 30-40 секунд в режимі "відтворення", така касета добре очистить голівку.
----------
 Притискний ролик магнітофона, що вийшов з ладу, "Айстра" відмінно замінюється роликом "Дніпро-12". Потрібно буде лише сточити торці його бронзової втулки (врівень з гумою).
----------
 Витягуючи притискний обгумований ролик з вилочки-тримача, не слід забувати, що між роликом і щічками тримача прокладені шайби, які можуть впасти в механізм магнітофона. Завчасно підкладений під ролик аркуш щільного паперу позбавить вас від довгих і іноді безуспішних пошуків цих шайб.
----------
 При установці притискного ролика не зрадьте себе муками пекла, намагаючись яким-небудь чином (окрім цього) змусити "норовисті" шайби гвинтів встати точно на свої місця. Змусьте швацьку голку послужити як тимчасова вісь. Обережно вістрям голки, злегка підправляючи шайби, намацайте отвори. Як тільки всі шайби і ролик виявляться на цій тимчасовій осі, відцентрувати їх остаточно вже не складе труднощів.
----------

 Вирізавши з шматка фетру шайби підкасетника, заміните ними старі, такі, що відслужили свій вік. Нові шайби покладете на поверхню підкасетника, змащену тонким шаром клею "88" або "БФ-2", і зверху всю площу шайби рівномірно притисніть невеликим вантажем. Через 3-4 години шайби дуже міцно схопляться з підкасетником, і магнітофон можна буде запускати в роботу.
----------
 При включенні штепсельної вилки в електророзетку можна випадково торкнутися оголених штирів. Для повної гарантії безпеки рекомендуем, обернути штирі в підстави двома-трьома шарами липкої стрічки (для склеювання магнітної стрічки).
----------
 Кінець оголеного дроту припаяйте до наконечника використаного стержня авторучки, а другий її кінець - до одножильного дроту в поліетиленовій ізоляції. Дріт введіть всередину стержня з таким розрахунком, аби туди увійшла і частина ізоляційного дроту.  Виготовлений таким чином щуп дуже зручний для переносних вимірювальних приладів. Їм можна торкнутися точок схеми, що знаходяться в глибині монтажу, не побоюючись викликати коротке замикання.
----------

   Замість фарби як захисний шар при травленні в азотній або соляній кислоті можна скористатися розчином каніфолі в етиловому спирті. Для висихання малюнка зазвичай вистачає 10 хвилин.|
----------
   Зняти туш з кальки можна тампоном, змоченим сумішшю клеїв БФ і оцетової кислоти в співвідношенні 1: 5.
----------
   Макетну плату можна швидко виготовити з фольгированного склотекстоліту або гетинаксу. Для цього фольгу очищають і переносять на неї компоновку деталей м'яким олівцем. Ізоляційні борозенки роблять різаком або штихелем.
----------
   Для зняття оксидної плівки з фольги і для її знежирення зручно користуватися учнівською чорнильною гумкою.
----------
   Отвори малого діаметру в тонких платах можна свердлити голкою для швацьких машин. При цьому в голки відламують вушко і заточують ріжучі кромки, як в звичайного свердла. Працювати таким "свердлом" слідує на підвищених зворотах патрона дриля.
----------
   Травлення друкарських плат можна здійснювати в поліетиленовому мішку. Плату поміщають в мішок і заливають розчином хлорного заліза.  Заздалегідь гострі кути плати закругляють, аби не пошкодити мішок. Похитуючи мішок в процесі травлення, перемішують розчин. Якщо необхідно працювати при підвищеній температурі розчину, мішок поміщають в судину з гарячою водою, утримуючи за краї.
----------

Радіоаматорові - продовження  1   2   3   4   
Рейтинг@Mail.ru